Calcit Kamnik - Békéscsabai Röplabda SE - 1st round

donikla 2020-01-24 • 2081 Aufrufe

Calcit Kamnik - Békéscsabai Röplabda SE

Nagyszerű győzelem Szlovéniában!

Előnyből várja a visszavágót csapatunk, amely a mérkőzés jelentős részét remekül kontrollálta.

Calcit Kamnik - Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 0:3 (-14, -19, -23)
Challenge Kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Kamnik. Vezette: Botezatu (román), Andersen (dán)

Az eredmény alakulása: I. szett: 2:8, 06:16, 13:22. II. szett: 7:7, 13:16, 18:21. III. szett: 6:9, 9:16, 16:18.

Kamnik: Marusic S., Marusic P., Vovk 3, Charuk 6, Kostic 14, Kaker 2. Csere: Janezic (liberó) , Zatkovic 4, Mihevc 2, Jerala, Kotnik 1. Vezetőedző: Gregor Rozman

Békéscsaba: Grbic 4, Jerkov 8, Klaric 15, Collar 9, Pekárik 6, Bodnár 8. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák, Fábián. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer

Szlovéniában folytatta Challenge Kupa szereplését a Békéscsabai Röplabda SE, ahol a nyolcaddöntő első mérkőzésén csaptak össze a felek.

Karla Klaric nyitássorozata adta meg a mérkőzés alaphangját, pillanatok alatt 0:6 állt az eredményjelzőn. Azonnal időt is kért a hazaiak szakvezetője. Ennek ellenére sem változott a játék képe, magabiztosan és határozottan játszott a BRSE, Jerkov több esetben is klasszis megoldással zilálta szét a Kamnik védelmét. A vártnál simábban nyerte az első szettet a Békéscsaba.

A második szett szlovén pontokkal kezdődött, de 4:4-nél utolértük ellenfelünket. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de amikor Milagros Collar elkapta a fonalat, néhány pontos vezetésre tett szert a BRSE. Aztán újabb fordulat következett, amikor a hazaiak pontgyárosa, Kostic is rátett egy lapáttal, egalizált a hazai együttes. Erre is volt válasza az ötszörös magyar bajnoknak és Karla Klaric nyitásaival behúzta a 2. etapot is a vendégcsapat.

A harmadik játékrészben sem lassított a Békéscsaba, Grbic tanári módon irányított, centerlabdáit Bodnár Dorottya váltotta zsinórban pontra. A vendégek tartottak előrébb, de nem adta fel a Calcit Kamnik 20:20-nál utolérte ellenfelét, majd a vezetést is megszerezte a szlovén alakulat. Parázs hajrá kerekedett, de helyén volt a csabai lányok esze és szíve és megfordították az állást megnyerve ezzel a szettet és a mérkőzést is.

A visszavágót 2020. február 6-án, 18 órától rendezik Békéscsabán.

Mestermérleg:

Gregor Rozman: Nagyon sok hibával kezdtük a mérkőzést. Nem tudtunk elég jól felkészülni a Békéscsaba játékából. A második szettet már jobban kezdtük, sikerült megtalálni az egyensúlyt. Az utolsó etapban cseréltem néhány játékosomat, itt játszott a csapatom a legjobban, így sajnálom, hogy nem tudtunk legalább egy szettet elrabolni a Békéscsabától.

Vasja Samec Lipicer: Az első két szettet szépen és stabilan kontrolláltuk, a harmadik játékrészben magunkra engedtük ellenfelünket. Decemberben elkezdtünk egy új típusú munkát, amely még nem érett be teljesen, de jó úton haladunk.

#SDOSSempeterSempeter #BekescsabaiVarosiSportcsarnokBekescsaba #CalcitVolley #BekescsabaiRoplabdaSE #ChallengeCup201920

Trage dich in die Liste der Spieler ein, die einen neuen Volleyballverein suchenDu suchst nach einem neuen Volleyballverein?Trage dich in die Liste einTrage dich in die Liste der Spieler ein, die einen neuen Volleyballverein suchen